Dla ciebie wszystko,  Nowości

Niezbadane koleje losu

Miłość to uczucie, które nie kieruje się logiką. Jest nieprzewidywalne, postępuje według wyłącznie sobie znanych reguł i łączy więzami namiętności także osoby, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego i pochodzą z zupełnie odmiennych światów. Czy miłość jest jednak na tyle silna, aby przy jej pomocy pokonać wszelkie przeciwności losu? Takie pytanie zadali sobie Dawson Cole i Amanda Collier, główni bohaterowie książki pod tytułem “Dla ciebie wszystko”, którą napisał Nicholas Sparks.

Przeciwieństwa, które się przyciągają

Amanda to urokliwa i ambitna dziewczyna, która pochodzi z tak zwanego dobrego domu. Rodzina otaczała ją ciepłem i wspierała tak, aby posiadała wszystko co niezbędne do prawidłowego rozwoju i planowania swojej przyszłości. Największym marzeniem Amandy było zostanie nauczycielką i dokładała niezbędnych starań, aby się ono spełniło. Dawson z kolei został wychowany w rodzinie patologicznej, do której zupełnie nie pasował. Lubił się uczyć i miał nienaganne maniery, co sprawiło, że stał się ofiarą przemocy, której doznawał ze strony własnego kuzyna i ojca. To skłoniło go do ucieczki z domu i walki o lepsze jutro.

Druga szansa

Gdy Dawson i Amanda zaczynają się ze sobą spotykać, budzi to ostry sprzeciw krewnych dziewczyny. Stawiają jej ultimatum i każą wybrać między nimi a chłopakiem z nizin społecznych. Wszyscy są w szoku, gdy Amanda wybiera ukochanego, jednak on zmaga się z wyrzutami sumienia i nie chce, by dla niego stawiała na szali swoją przyszłość. Z tego powodu porzuca ją. Kiedy ich losy ponownie splatają się po kilku latach, siła łączącego ich uczucia znów daje o sobie znać. Czy tym razem okoliczności będą bardziej im sprzyjały? I czy wreszcie będą mogli cieszyć się swoją bliskością bez żadnych przeszkód?

Nicholas Sparks, autor, to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Realizuje się również w zawodzie scenarzysty. Zasłynął swoimi publikacjami z takich gatunków literackich jak: dramat, romans, literatura obyczajowa oraz literatura kobieca. To dzięki nim zyskał ogromne grono wiernych czytelników na całym świecie. Spora część wydanych przez niego książek zyskała status bestsellera. “Szkoła uczuć” oraz “Pamiętnik” doczekały się również ekranizacji w gwiazdorskich obsadach. Dotychczas Sparks opublikował już takie tytuły jak między innymi: “We dwoje”, “Z każdym oddechem”, “Od pierwszego wejrzenia”, “Prawdziwy cud”, czy “Wybór”.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com